Primalingua

Primalingua

Primalingua jest edukacyjnym projektem realizowanym w ramach programu Lifelong Learning Transversal i współfinansowanym przez Unię Europejską. Projekt realizowany jest przez Instytut Postępowania Twórczego Sp. z o.o. Rozpoczął się w listopadzie 2007 roku, a zakończy się październiku 2009 roku.

Głównym celem projektu jest stworzenie międzynarodowej społeczności ponad 50 szkół z całej Unii Europejskiej. By to osiągnąć stworzona zostanie platforma internetowa do nauki języków obcych; angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego.

Projekt skierowany jest do szkól podstawowych a konkretnie uczniów w wieku 8-12 lat. W ramach projektu uczniowie nie tylko nauczą się języka obcego w interesujący i innowacyjny sposób, ale również będą używać nowo nabytej wiedzy w praktyce, podczas kontaktowania się z uczniami z innych krajów. Co więcej, uczestnictwo w projekcie poszerzy ich wiedzę dotyczącą Europy i jej różnorodności, staną się oni młodymi i świadomymi Europejczykami.

Szkoła oraz nauczyciele zyskają nowe i bezpłatne narzędzie do nauczania języków obcych, jakim jest platforma internetowa, która została stworzona na potrzeby projektu i dostosowana do potrzeb i umiejętności młodych uczniów. Każda szkoła biorąca udział w projekcie otrzyma również m. in. aparat fotograficzny oraz odtwarzacz mp3. Uczestnictwo w projekcie pozwoli szkole na promocje swojej jednostki w skali europejskiej, a nauczycielom na wzajemna wymianę doświadczeń.

 

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie projektu www.primalingua.info.

 

logo